Instalacje gazowe

układ przewodów gazowych w budynku wraz z armaturą, wyposażeniem i urządzeniami gazowymi, mający początek w miejscu połączenia przewodu z kurkiem głównym gazowym odcinającym tę instalację od przyłącza, a zakończenie na urządzeniach gazowych wraz z tymi urządzeniami

Centralne ogrzewanie

Każdy budynek wymaga dostarczenia energii cieplnej do pomieszczeń, w celu zapewnienia w nich odpowiednio wysokiej temperatury. Temperatura ta powinna być na tyle wysoka, aby zapewniać komfort cieplny osobom przebywającym w pomieszczeniach. Ogrzewanie centralne polega na jednoczesnym ogrzewaniu wielu pomieszczeń z jednego źródła ciepła umiejscowionego w jednym z nich lub w miejscu zlokalizowanym poza nimi (najczęściej jest to pomieszczenie gospodarcze, tzw. kotłownia). W przypadku tym odbywa się więc sterowana dystrybucja ciepła po całym domu lub jego części

Kotły grzewcze

Powiało chłodem, co niewątpliwie oznacza dodatkowe obciążenie domowego budżetu kosztami ogrzewania. Jednym z najlepszych sposobów zmniejszenia tych kosztów jest wybór odpowiedniego kotła centralnego ogrzewania, posiadającego dużą sprawność i niskie koszty eksploatacji. Warto w związku z tym przyjrzeć się nieco uważniej rozwiązaniom oferowanym aktualnie przez producentów tego sprzętu.

Ze względu na rodzaj paliwa kotły grzewcze dzieli się na kotły na paliwa stałe, płynne i gazowe, zaś pod kątem funkcji na kotły jednofunkcyjne i dwufunkcyjne. Kotły jednofunkcyjne ogrzewają wodę na potrzeby centralnego ogrzewania. Kotły dwufunkcyjne oprócz ogrzewania wody w instalacji grzewczej ogrzewają również wodę na potrzeby użytkowe w systemie przepływowym, lub współpracując z zasobnikami ciepłej wody użytkowej.

Rekuperacja

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Quis ipsum suspendisse ultrices gravida. Risus commodo viverra maecenas accumsan lacus vel facilisis.

Usługi koparką

Wykonujemy wykopy pod:

– zbiorniki bezodpływowe
– instalacje
– fundamenty
– drogi dojazdowe
– prace ogrodowe